Piec do sauny na 230V


Decydując na saunę, należy pamiętać, że niezbędny jest również piec. Jego zadaniem jest ogrzewanie powietrza we wnętrzu sauny. Obecnie w sprzedaży dostępne są różne rodzaje pieców, które dość mocno różnią się między sobą. W efekcie wiele osób może mieć duży problem z wyborem tego jednego. Zobaczmy, jakie piec do sauny na 230V są obecnie dostępne, a także jaki model wybrać, aby być naprawdę zadowolonym.


Piece do 1 000 - 1 500 - 2 000 zł


Chcąc mieć saunę w domu, trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem w związku z jej wykonaniem. Na szczęście dostępne piece wcale nie muszą dużo kosztować. Obecnie na rynku znaleźć można modele wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Ci, którzy szukają pieca naprawdę taniego mogą zdecydować się na ten, którego koszt zakupu zamyka się w 1000 złotych. Z łatwością można kupić również piec do 1500 złotych. Ci, którzy mogą pozwolić sobie na jeszcze większy wydatek mogą postawić na model kosztujący do 2000 złotych. Wśród modeli, których koszt oscyluje między 1000 a 1500 złotych znajdują się między innymi te, które można montować bardzo nisko na ścianie sauny. W efekcie gwarantują one dostarczanie ciepła nawet do tych ław, które znajdują się naprawdę nisko.

Piece elektryczne do sauny - rodzaje/modele

W nowych domach montuje się najczęściej piece elektryczne. Ich atutem są niewielkie wymiary, a także dużo niższa cena, jeśli porównamy je z piecami na drewno. Z ich obsługą również nie ma większego problemu.

Do tego dochodzą niewielkie koszty eksploatacji. Wyróżnia się piece elektryczne

  •    jednofunkcyjne;
  •    dwufunkcyjne;
  •    akumulacyjne;
  •    wielofunkcyjne.


Modele jednofunkcyjne wyposażone są w elektryczne grzałki nagrzewające powietrze. Świetnie sprawdzają się one w przypadku zarówno sauny suchej, jak i mokrej. Piece dwufunkcyjne wyposażone są zarówno w grzałki, jak i generator pary. Najlepiej sprawdzają się w przypadku tych osób, które preferują saunę parową. Modele akumulacyjne charakteryzują się budową zbliżoną do termosu. Plusem takich pieców jest możliwość korzystania z nich bez uprzedniego przygotowania. Świetnie sprawdzają się w przypadku tych osób, które naprawdę lubią saunę i chcą z niej korzystać często.


Jak dobrać moc pieca do sauny


Decydując się na piec elektryczny do sauny, należy wybrać nie tylko rodzaj i model, ale również odpowiednią moc. Musi być ona dopasowana do wielkości sauny. Przyjmuje się, że w domowych saunach na metr sześcienny sauny przypada 1kW mocy. UWAGA: w przypadku ścian nieizolowanych, a także dużych przeszklonych powierzchni lepiej powinno się nieco zwiększyć moc pieca. Podobnie jest wówczas, gdy sauna wykończona jest kamieniami bądź płytkami ceramicznymi.


Top 3: piece elektryczne do sauny


Decydując się na piec elektryczny do sauny, warto pamiętać, że obecnie wybór jest naprawdę duży. Wśród modeli uznawanych za top 3 znajdują się niewielkie piece o naprawdę dużych możliwościach, które można montować nisko na ścianie. Sprawdzają się one świetnie, zapewniając ciepło także na niższych ławach. Na uwagę zasługują modele mieszczące aż piętnaście kilogramów kamieni. Świetnie wypadają one na tle konkurencji – większość pieców mieści maksymalnie dziesięć kilogramów. Większa pojemność oznacza możliwość uzyskania większej ilości pary. Nie można zapomnieć również o modelach wiszących.


Produkt dodany do porównania